Máte rádi práci se dřevem a chcete si vytvářet krásné a užitečné výrobky? Pak byste měli mít ve své dílně soustruh na dřevo, který vám umožní obrábět různé materiály a tvary. V této kategorii najdete soustruhy BAMATO s bohatým příslušenstvím, které jsou vybaveny plynulou regulací otáček, digitálním ukazatelem rychlosti, mají tělo z masivní litiny a opěrku rukou s rychlým nastavením. S jejich pomocí můžete soustružit různé druhy dřeva, jako je buk, dub, javor, smrk, borovice, ořech, třešeň, bříza a další. Můžete také obrábět také další vhodné materiály. S našimi soustruhy na dřevo můžete vyrábět různé výrobky, jako jsou mísy, vázy, svícny, šperky, hračky, nábytek, dekorace, součásti pro stroje nebo nástroje a další. S naším soustruhem na dřevo můžete rozvíjet svou kreativitu, zručnost a řemeslné dovednosti. Soustruh na dřevo je skvělým nástrojem pro kutily, truhláře, řezbáře, modeláře, restaurátory, umělce nebo jen pro milovníky dřeva. Užijte si výhody a krásu soustružení dřeva se soustruhem BAMATO WL-460V

7 nejdůležitějších parametrů při výběru soustruhu na dřevo

7 nejdůležitějších parametrů při výběru soustruhu na dřevo

Víte, co skutečně znamenají parametry, které popisují klíčové vlastnosti soustruhu na dřevo? Pokud jste nováčkem ve světě obrábění dřeva, tento stručný úvod vám pomůže porozumět, proč je hmotnost soustruhu důležitým faktorem pro výběr stroje, jaký je rozdíl mezi výškou hrotů nad ložem a točným průměrem nebo co se skrývá pod pojmy vzdálenost mezi hroty, výška hrotů nad suportem a jaký význam má rozsah otáček a výkon motoru. Pojďme si proto představit klíčové parametry, které v sobě zahrnují ty nejdůležitější informace o funkcích a možném použití stroje.


Soustružnická dláta nejen pro začátečníky. Průvodce základní sadou nástrojů

Soustružnická dláta nejen pro začátečníky. Průvodce základní sadou nástrojů

Na trhu se dnes můžeme setkat s nepřeberným množstvím velmi rozmanitých a specializovaných nástrojů na soustružení dřeva. Ale začátečníkům, kteří teprve objevují krásu soustružení a svou ideální nástrojovou konfiguraci teprve hledají, postačí jen sada 6 základních soustružnických nástrojů. Pojďme se s nimi seznámit.